İnsanların Merak Ettiği En İlginç Kitaplar

Türkiye’de insanların yoğun iş temposu ve diğer koşuşturmalar sebebiyle kitap okumaya zaman bulamadıkları bir gerçek. Sabahın erken saatlerinde kalkıp işe giden gün bitiminde de yorgun bir şekilde evine dönen insanların bir ay içerisinde çok az kitap okuduğu biliniyor. Okumaya başladığı kitabı bitirebilen insan sayısı da bir hayli az. Fakat yine de metroda, metrobüste, otobüste insanların elinde öykü, roman veya şiir türlerinde eserler görmek mümkün. Son beş yılda en çok sevilen ve okurlar tarafından en ilginç bulunan kitapları sizler için derledik.

Metin Hara ve Kitapları

Türkiye’de son dönemlerde Adriana Lima ile yaşadığı ilişki sayesinde daha fazla gündeme gelen ve gündemde kalmayı da başarabilen Metin Hara, okurların oldukça ilgisini çeken kitapların yazarıdır. Aşkın İstilası- Yol, Aşkın İstilası-Dem, İyiliğin Hareket Hali ve İyiliğin Bilim Hali kitaplarıyla başarıyı yakalayan genç yazar aslında fizyoterapi alanında uzmanlaşmıştır. İnsanların sahip olduğu enerjinin birçok şeyi değiştirebileceği üzerine yazdığı kitaplar okurlar arasında oldukça popüler hale gelmiştir.

Azra Kohen ve Kitapları

İnternet üzerinden yayınlanan dizilerin Türkiye’de bu kadar popülerlik kazanmasına yol açan Fi, Çi ve Pi kitapları, Azra Kohen tarafından kaleme alınmıştır. Türkiye’de bir dönem fırtınalar estiren Fi ve Çi dizilerinin orijinal metni aslında bu kitaplara aittir. İnsanlar dizileri izledikçe kitaplara daha fazla ilgi göstermeye başlamıştır.

Barış Bıçakçı ve Kitapları

Modern polisiyenin ve gizemli kurgunun başarılı isimlerinden olan Barış Bıçakçı ve kitapları okurlar arasında oldukça popülerdir. Özellikle Türkiye’nin son on yılına damga vurmuş olaylardan da yola çıkarak kaleme aldığı roman türündeki eserlerini metroda, metrobüste veya minibüslerde okuyan insanları görmek mümkündür. Barış Bıçakçı’nın en sevilen kitapları arasında Bir Süre Yere Paralel Gittikten Sonra (2008), Baharda Yine Geliriz (2006), Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2004), Seyrek Yağmur (2016), Sinek Isırıklarının Müellifi (2011) bulunur.

Melisa Kesmez ve Kitapları

Melisa Kesmez, son dönemlerin en dikkat çeken ve en sevilen öykü yazarlarından biridir. Tiyatro eğitiminin verdiği her türlü yeteneği ve tiyatrocu olmanın bütün kazanımlarını kitaplarında başarıyla kullanır. Oldukça sade ve tasasız bir dile sahip olan Melisa Kesmez’in kitapları arasında Nohut Oda(2018), Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz (2014) ve Bazen Bahar (2015) bulunur.